sobota, 17 maja 2014

Jaskinie Pak Ou i Whisky Village

Jedną z atrakcji w Luang Prabang jest wycieczka do jaskiń Pak Ou.

Od razu powiem, że Ci, którzy widzieli inne jaskinie np. niesamowitą Kong Lor Cave (o niej opowiem niedługo!) lub inne jaskinie w Laosie, mogą być zawiedzeni. Jaskinie Pak Ou nie zaskakują rozmiarami. Obie są raczej nieduże. Ich atrakcyjność sprowadza się głównie do imponującej liczby, różnych rozmiarów, figurek Buddy.

Wejście do jaskiń 


Schodami do górnej jaskini 


Dolna jaskinia 


Osobiście uważam, że na wycieczkę warto się wybrać tylko jeśli zdecydujemy się udać tam łodzią. Prawie godzinny rejs łódką w jedną stronę był najlepszą częścią całej wycieczki. Godzinka cudownego relaksu wśród zieleni i wapiennych skał wokół, przebija samą wizytę w jaskiniach.

Płynęliśmy podobną (mniejszą) łódką Nie jest to atrakcja numer 1 w Luang Prabang, ale mając więcej czasu, według mnie, warto się na nią udać. Po drodze jest zawsze w planie jeden przystanek - wizyta w whisky village. Napitki alkoholowe, które zakupiliśmy były słodkie i procentowo zbliżone do silniejszych win - całkiem smaczne. Uwaga - zakupy róbcie tylko wtedy, jeśli macie zamiar szybko opróżnić butelki. Wszystkie, które my kupiliśmy zaczęły przeciekać następnego dnia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz