niedziela, 9 czerwca 2013

Kung's Café Lao - klimatyczna laotańska kawiarenka w Wientianie

W Wientianie jest tyle restauracji i kawiarni, że chociażbym chodziła codziennie do innej przez rok, to i tak nie udałoby mi się wszystkich odwiedzić. Po ponad 9 miesiącach pobytu mam oczywiście swoje ulubione restauracje i kawiarnie, ale co jakiś czas odkrywam coś nowego. Kawiarnia, o której napiszę jest na tyle wyjątkowa, że zasługuje na osobny post. Nie ma jej w moim przewodniku i pewnie nigdy bym jej nie znalazła gdyby nie koleżanka, która mi ją pokazała.

Kawiarnia znajduję się praktycznie w centrum miasta, ale prowadząca do niej uliczka już wprawia nas w zupełnie inny, 'niemiastowy' nastrój. Kung's Café Lao znajduje się na na końcu tej urokliwej, nie podobnej do innych, uliczce. Siedząc w tej kawiarence można prawdziwie poczuć laotańską atmosferę, choć zagląda tam sporo falangów - co tylko świadczy o wyjątkowości tego miejsca.


Urocza uliczka prowadząca do Kung's Café Lao

Domy są często pootwierane, więc spacerując można przez otwarte drzwi zobaczyć 
jak mieszkają Laotańczycy


A oto i sama Kung's Café Lao

Dużo zieleni wokół sprawia, że zapominamy, iż jesteśmy w centrum stolicy Laosu

Kolorowe regionalne akcenty

Oprócz bardzo ciekawego barwnego  wystroju, kawiarenka może pochwalić się kilkoma kulinarnymi specjałami.
Jako, że Kung's Café Lao otwarta jest od 6 rano do 15, warto tam przyjść na śniadanie lub lunch. Oto klika pyszności, na które warto się skusić.

 Naleśnik z mango i sticky rice 

Naleśnik z miodzikiem 

Kurczak z warzywami i pieprzem, ostra sałatka i ryż

Na koniec to co w tej kawiarni jest najlepsze. Od lewej, mrożona herbata domowej roboty z limonką, mrożona kawa z mlekiem kokosowym, oraz mango shake. Każde doskonałe, każde warte spróbowania! 

Dodam, że ceny są bardzo niskie. Posiłki kosztują od 12 do 18 tyś kipów. Napoje 10 tyś kipów (4 zł). Kawa z mlekiem kokosowym 12 tyś kipów.

Kung's Café Lao znajduje się niedaleko Don Chan Palace. Idąc ulicą Simeuang, powinniśmy zobaczyć budynek Ministerstwa Zdrowia, na przeciwko którego jest wąziutka uliczka prowadzące do tej kawiarenki.
Polecam i smacznego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz